“Nie golę nóg i pach, a mężczyźni dalej są zaskoczeni. Panowie, mamy XXI wiek! Kobiety są wyzwolone!”

Ostatnio w mediach dużo mówi się o tym, aby czuć się dobrze w swoim ciele i nie ulegać żadnym trendom. Kobiety mają dość tego, że w sieci czy w telewizji pojawiają się idealne modelki, którym daleko do tego, jak wyglądają kobiety, które mijamy codziennie na ulicy. 24-letnia Ania z Warszawy świetnie czuje się w swoim ciele, ale dziwi ją, dlaczego mężczyźni ciągle są zaskoczeni, gdy kobieta ma np. nieogolone nogi.

“Dziś kobiety są bardziej świadome. Nie są niewolnicami!” – mówi młoda kobieta

Ania napisała do nas po tym, gdy kilka razy poszła na randki z różnymi mężczyznami i na sześć spotkań aż czterech panów było zdziwionych, że studentka ma nieogolone nogi. Jej z kolei jest ciężko uwierzyć, że są jeszcze ludzie, dla których ten temat jest tabu:

No dobra, nie będę ukrywać, ale byłam totalnie zaskoczona. Tak, nie ogoliłam nóg, bo nie miałam na to ochoty i faktycznie włoski były widoczne, tym bardziej, bo miałam na sobie krótką sukienkę. Jeden facet się zaśmiał i powiedział mi, że chyba zapomniałam o czymś w czasie kąpieli. Drugi zapytał, czemu nie lubię dbać o siebie, trzeci zasugerował mi wizytę w salonie piękności, a czwarty przez całe spotkanie był sztywny i patrzył z niesmakiem na moje nogi…

zbliżenie na kobiece nogi

“Panowie, mamy XXI wiek! Kobiety są wyzwolone!” nawołuje Ania

24-latka jest oburzona, ponieważ w jej najbliższym gronie wiele kobiet nie goli nóg. Ona sama dopiero zaczęła się czuć dobrze w swojej skórze, gdy przestała zmuszać się do depilowania nóg i pach.

Jestem w szoku, że w XXI wieku cały czas trzeba wałkować taki temat i ludzie są zdziwieni, że kobieta ma nieogolone nogi, ale absolutnie nie przeszkadza nikomu to, że facet jest owłosiony od stóp do głów. Przecież to nie ma sensu!

Czy uważacie, że nieogolone pachy i nogi to coś złego?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *