Szokująca godzina lekcji etyki dla pierwszoklasistów. “Chyba komuś coś się pomyliło!” – pisze oburzona mama

Temat związany z lekcją religii i etyki od lat budzi ogromne emocje i dzieli społeczeństwo. Pewna mama z południa Polski napisała do nas wiadomość. Na początku ciężko było nam uwierzyć w to, co czytamy! Chodzi o zajęcia etyki dla pierwszoklasistów, a dokładniej o godzinę tychże zajęć. Ciężko stwierdzić czy się śmiać, czy już płakać…

“Myślałam, że mi się coś pomyliło!” – pisze zszokowana mama

37-latka nie chciała, aby jej córka uczęszczała na lekcję religii, dlatego zapisała dziecko na etykę. Dostała wiadomość zwrotną z informacją, że zajęcia zaczynają się w szkole o 9:15. Na razie wszystko brzmi normalnie, prawda?

Proszę sobie wyobrazić, że dostajecie Państwo wiadomość, że zajęcia z etyki dla pierwszoklasistów zaczynają się w szkole o 9:15. Można sobie nawet pomyśleć, że to świetna godzina. Jednak po kilku godzinach i po wymianie zdań z innymi rodzicami dzieci, okazało się, że nie chodzi o 9 rano, a o 9 wieczorem, czyli o 21:00! Wyobrażacie sobie to, że moja 7-letnia córka idzie o tej porze na zajęcia etyki? Przecież ona wtedy śpi!

dziewczynka w maseczce w szkole

“Większej głupoty w życiu nie słyszałam!” – wyznaje mama

Mama nie spodziewała się, że w taki sposób mogą zostać potraktowane małe dzieci. 37-latka odbiera to jako cios wymierzony w rodziców, którzy nie chcą pozwolić na to, aby ich maluchy chodziły na lekcje religii.

Dla mnie to jest jasny komunikat. Chce się nam utrudnić życie i doprowadzić do sytuacji, że jednak zapiszemy dzieci na religię. Nie wiem, co o tym myśleć, ale jestem mocno zniesmaczona!

Spotkaliście się z czymś takim w szkołach Waszych dzieci?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *