“Teściowa ciągle całuje moją córkę po twarzy i rączkach! Jak mam jej wytłumaczyć, że to szkodliwe?”

Całowanie dzieci w usta to temat, który budzi mnóstwo emocji. Pewnie niejeden rodzic usłyszał od krewnych bądź dziadków, że jego maleństwo jest tak słodkie, że aż można go schrupać lub zacałować. Często za słowami idą także czyny! Marzena coś wie na ten temat! Jej teściowa nie może się powstrzymać i za każdym razem, gdy widzi swoją wnuczkę, obdarza ją pocałunkami.

“Teściowa ciągle całuje moją córeczkę”

Marzena, mama 6-miesięcznej Klary, napisała do nas, by podzielić się swoją historią i poprosić o radę. Kobieta martwi się, ponieważ teściowa ciągle całuje jej córeczkę po twarzy i rączkach.

Pół roku temu zostałam mamą Klary i właśnie wtedy zaczęły się moje problemy z teściową. Za każdy razem, gdy przyjeżdżamy w odwiedziny, bierze córeczkę na ręce i całuje ją na przywitanie. Nie tylko po rączkach, ale także po twarzy. Bardzo mnie to irytuje i wręcz obrzydza!

Mąż na samym początku zwrócił uwagę swojej mamie. Pomogło, ale tylko na chwilę! Miesiąc później było już to samo. A teraz jest jeszcze gorzej! Teściowa ciągle całuje moją córeczkę i nie wiem, co zrobić, żeby przestała.

“Jesteś przewrażliwiona!”

Marzena wyznała, że czara goryczy przelała się, gdy teściowa pocałowała jej córeczkę w usta. Po zwróceniu uwagi usłyszała, że… jest przewrażliwiona!

Ostatnio teściowa na przywitanie pocałowała Klarę w usta! Gdy to zobaczyłam, bardzo się zdenerwowałam i powiedziełam, że tak nie wolno. Zaczęłam tłumaczyć, że to jest szkodliwe dla małej. Zwłaszcza że nie ma jeszcze roku i szybko może się czymś zarazić od dorosłych.

Zagotowało się we mnie, gdy usłyszałam, że jestem przewrażliwiona! Miałam ochotę wziąć Klarę i wyjść! Jednak powstrzymałam się. Nie wiem już, jak mam dotrzeć do mojej teściowej!

A Ty co sądzisz o całowaniu małych dzieci w usta? Masz jakieś rady dla Marzeny?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *