Skandal! Kościół chce, by 11-latka urodziła dziecko z kazirodczego gwałtu!

11-letnia dziewczynka w Boliwii została zgwałcona przez własnego dziadka. Konsekwencją czynu jest ciąża dziecka. Na aborcję nie zgadza się matka dziewczynki oraz kościół katolicki, który wydał oświadczenie w tej sprawie.

Dziewczynka, będąca pod opieką 61-letniego przybranego dziadka, została przez niego zgwałcona. Boliwijski kościół katolicki publicznie zakazał 11-latce przeprowadzenia aborcji.

Dramat w Boliwii

Do zdarzenia doszło w mieście Yapacani w Boliwii. Dziewczynka, oraz jej 15-letnia siostra, znajdowały się pod opieką przybranego dziadka. Rodzice pracowali w tym czasie w stolicy kraju, La Paz. Wiadomo, że sprawca przebywa w areszcie, więcej szczegółów nie podano ze względu na dobro poszkodowanej. Początkowo rodzina wyraziła chęć wykonania zabiegu aborcji, ale później wycofała zgodę. Wpływ na to mógł mieć kler. Wiadomo, że organizacje kościelne kontaktowały się z matką ofiary.

Bełkot o grzechu

Sytuacja, jaka miała miejsce w Yapacani, odbiła się szerokim echem w Boliwii. Przeciwko aborcji wystąpił kościół katolicki, który publicznie wezwał, by nie popełniać grzechu przerwania ciąży. W oświadczeniu duchownych nie ma jednak mowy o pomocy dla poszkodowanej ani potępieniu sprawcy.

Oburzające zachowanie duchownych poruszyło organizacje zajmujące się prawami człowieka. W Boliwii odbyły się protesty lewicowych aktywistów i feministek. „Ciąża dziecięca to tortura” i „Dziewczyny, nie matki” skandowali protestujący, którzy przybyli na główny plac w Santa Cruz wymachując zielonymi chusteczkami. Są one lokalnym symbolem kampanii na rzecz dekryminalizacji aborcji.

A wy uważacie, że kościół ma prawo potępiać i instruować ofiarę zgwałcenia?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *