“Moja córka w piątej klasie ma więcej sprawdzianów niż starszy syn w liceum!”

Rok szkolny trwa dopiero miesiąc, a dzieci mają już ręce pełne roboty. Ania z Gdańska zwierzyła się, że jej córka jest dopiero w piątej klasie, a ma więcej sprawdzianów niż jej brat w liceum. 41-latka chce ten temat poruszyć na najbliższym zebraniu. Słusznie?

“Zuzia ma za dużo sprawdzianów!” – pisze matka

Ania wyznaje, że pęka jej serce, gdy widzi, ile jej córka ma nauki, a to dopiero październik. Kobieta nie przypomina sobie, żeby podobną pracę musiał wykonywać jej starszy syn.

Normalnie jestem w szoku, ile to dziecko ma sprawdzianów! Czy nauczyciele nie mogą trochę zluzować i rozłożyć materiał na dłuży okres? Na pewno ten temat poruszę na najbliższym zebraniu, bo nie mieści mi się w głowie takie zachowanie. Komu oni na złość robią?

dziewczynka siedzi na schodach

Czy wszystkim rodzicom to przeszkadza?

Okazuje się jednak, że są rodzice, dla których taka ilość sprawdzianów nie stanowi problemu i wręcz uważają, że dzięki temu dzieci się więcej nauczą.

Zapytałam innych rodziców o to, co uważają o aż takiej ilości sprawdzianów, a oni na to, że to w sumie lepiej niż dzieci miałyby nie robić nic. Szok. Moja córka płacze w domu, bo tyle jest nauki, a oni uważają, że wszystko jest w porządku?!

Dużo sprawdzianów mają Wasze dzieci?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *