“Mój 4-letni synek jest bardzo zazdrosny o młodszą siostrę. Wybucha złością, gdy tylko wezmę ją na ręce”

Pojawienie się nowego członka w rodzinie zawsze wzbudza wiele emocji. Większość dzieci, gdy dowiaduje się, że będzie miało rodzeństwo, nie posiada się ze szczęścia. Jednak nie zawsze tak jest. Justyna martwi się o swojego 4-letniego synka, który pół roku temu został starszym bratem. Chłopiec jest bardzo zazdrosny o siostrę i często wybucha złością.

Zazdrość o młodsze rodzeństwo

Pół roku temu Justyna została mamą po raz drugi. To właśnie wtedy zaczęły się problemy z jej starszym synkiem. Chłopiec ucieszył się na wieść, że będzie bratem, jednak gdy malutka pojawiła się na świecie, diametralnie zmienił swoje nastawienie.

Jestem mamą dwóch wspaniałych pociech: 4-letniego Kacpra i półrocznej Oliwki. Mój synek nigdy nie sprawiał problemów, a gdy dowiedział się o tym, że będzie miał młodszą siostrę, nie posiadał się ze szczęścia. Był bardzo niecierpliwy i ciągle pytał, kiedy malutka przyjdzie na świat.

Gdy wróciłam do domu ze szpitala, nawet nie chciał jej zobaczyć. Zupełnie zmienił swoje nastawienie. Teraz jest tak zazdrosny, że czasami nawet wybucha złością i płaczem, gdy tylko biorę Oliwkę na ręce!

Mały chłopiec płacze i zakrywa twarz w dłoniach

“Mąż twierdzi, że nie ma się czym przejmować”

Justyna martwi się o swojego synka, widząc, w jaki sposób reaguje na młodszą siostrę. Stara się poświęcać mu jak najwięcej czasu, ale to nie przynosi rezultatu. Kobieta zastanawia się, czy szukać pomocy u psychologa. Jednakże jej mąż twierdzi, że nie ma się czym przejmować.

Poświęcamy Kacperkowi bardzo dużo czasu i staramy się z nim rozmawiać na temat rodzeństwa. Gdy nie ma w pobliżu Oliwki, wszystko jest w porządku. Ale kiedy przychodzi moment karmienia lub usypiania, Kacper wpada w złość. Płacze i krzyczy, że nie chce już mieć siostry.

Bardzo mnie to martwi! Myślałam, żeby udać się do psychologa dziecięcego, ale mąż uważa, że nie ma się czym przejmować. Twierdzi, że wszystko minie z czasem, a Kacper musi się przyzwyczaić. Nie wiem już, co robić….

Masz jakieś rady dla Justyny? Co zrobić, by Kacper zaakceptował młodszą siostrę?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *