“Mąż nie daje mi pieniędzy, mimo że siedzę w domu z chorą córką. Nie wiem, co mam zrobić!”

Małżeństwa w różny sposób dzielą się opłacaniem rachunków. Jest na to wiele sposobów i trudno narzucić wyłącznie jedno rozwiązanie. Do naszej redakcji napisała kobieta, która stała się ofiarą przemocy ekonomicznej ze strony męża. Nie pracuje, ponieważ zajmuje się opieką nad chorą córką. Mąż zdaje się tego nie akceptować i nie zostawia kobiecie żadnych pieniędzy na życie.

“Nie wiem, jak mam z nim rozmawiać. Czy on nie rozumie, że chodzi o zdrowie naszej córki?”

Kobieta, która napisała do naszej redakcji, podzieliła się swoją trudną sytuacją. Opiekuje się chorą córką, przez co nie może pracować i zarabiać. Mąż powiedział, że nie będzie dawał kobiecie pieniędzy nawet na najpotrzebniejsze artykuły do domu. 30-latka nie chciała podawać szczegółów, aby pozostać anonimowa.

Kiedy planowaliśmy dziecko, pracowałam na etacie. Potem na okres ciąży przebywałam na zwolnieniu, ale chciałam wrócić do pracy. Po narodzinach okazało się, że nasza córka jest poważnie chora i wymaga stałej opieki. Wspólnie zdecydowaliśmy, że zrezygnuję z pracy, aby się nią zająć. Teraz ma dwa lata, ja nie pracuję. Nie mam pieniędzy nawet na to, aby kupić rzeczy potrzebne do domu! Mąż nie daje mi pieniędzy, mimo że siedzę w domu z chorą córką. Nie wiem, co mam zrobić! Chciałabym rozwodu, ale to też kosztuje. No i nie mam gdzie zamieszkać.

“Nie chcę pieniędzy na własne wydatki, tylko na nasz wspólny dom”

Kobieta nie wie, jak ma poradzić sobie z sytuacją rodzinną. Napisała, że chciałaby pracować, ale obecnie cały czas musi poświęcać córce. Próbowała rozmawiać z mężem, jednak ten pozostaje nieugięty.

Nie rozumiem zachowania męża. Nie chcę pieniędzy na własne wydatki, tylko na nasz wspólny dom. To ja biegam po aptekach, żeby zrealizować receptę dla córki. Oczywiście, że wolałabym pójść do pracy i mieć własne pieniądze, ale w tym momencie to niemożliwe. Nie wiem, jak mam z nim rozmawiać. Czy on nie rozumie, że chodzi o zdrowie naszej córki? Sam co chwilę kupuje jakieś nowe rzeczy do auta, ostatnio widziałam, że kupił 3 zestawy opon. Czy on w ogóle ma prawo ograniczać mi dostęp do pieniędzy? Nie mam nawet jak pójść do lekarza, bo przez brak pracy nie mam ubezpieczenia…

A jak Wy dogadujecie się finansowo z partnerem lub partnerką?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *