“Minęły dwa miesiące, a mój syn wciąż nie chce chodzić do żłobka! Nie wiem już, co robić!”

Kiedy dziecko wkracza w nowy etap, zawsze wiąże się to z wieloma emocjami. Pierwsze słowa, pierwsze kroki czy pierwsze dni w żłobku bądź przedszkolu to momenty, które przeżywa nie tylko rodzic, ale także pociecha. Kinga napisała do nas, gdyż czuje się bezsilna. Dwa miesiące temu jej synek poszedł do żłobka, lecz wciąż nie może się zaadaptować.

“Mój syn nie chce chodzić do żłobka”

Otrzymaliśmy wiadomość od Kingi, która jest mamą 2,5-letniego Stasia. Kobieta postanowiła podzielić się z innymi czytelniczkami swoją historią i poprosić o radę. Dwa miesiące temu jej synek poszedł do żłobka. Buntował się od samego początku i do tej pory nic się nie zmieniło.

Staś jest bardzo rezolutnym i pełnym energii dzieckiem. Nie boi się przebywać w towarzystwie nieznajomych i chętnie bawi się z innymi dziećmi. Byłam więc pewna, że żłobek to świetne rozwiązanie. Tym bardziej, że zamierza wrócić do pracy.

Niestety okazało się, że Staś w żłobku zachowuje się zupełnie inaczej. Już od samego początku było ciężko! Chociaż zostawał na 2, 3 godzinki i tak ciągle płakał. Nie chciał też nic jeść! Myślałam, że to minie, ale niestety nie wiedzę poprawy. Minęły już 2 miesiące, a mój syn nie chce chodzić do żłobka.

Mały chłopiec siedzi na kanapie i płacze w poduszkę

“Jak długo trwa okres adaptacyjny?”

Kinga wyznała, że trudno jej patrzeć na płacz synka, a jednocześnie chciałaby dla niego jak najlepiej. Zastanawia się, jak długa potrwa jeszcze okres adaptacyjny i czy powinna szukać pomocy u specjalisty.

Chciałabym, żeby Staś chodził do żłobka, ponieważ byłoby to dla niego bardzo rozwijające. Co więcej, mogłabym wrócić do pracy. Jednakże, jeśli dalej nic się nie zmieni będę musiała go wypisać. Trudno mi już patrzeć na jego płacz, gdy oddaję go w ręce pani.

Staś niezbyt chętnie integruje się z innymi dziećmi, jest smutny i często płacze. Jak długo trwa okres adaptacyjny? Minęły już 2 miesiące, a ja nie widzę wyraźnej poprawy. O tyle dobrze, że zaczął jeść. Nie wiem już co mam robić. A może powinnam zwrócić się do psychologa dziecięcego?

A jakie są Twoje doświadczenia? Masz dla Kingi jakieś rady?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *