“Mąż nie chce kupić większego mieszkania. Gnieździmy się w kawalerce, a ja jestem w ciąży”

Prawie każda rodzina dąży do tego, aby móc żyć w komfortowych warunkach. Weronika z Michałem tuż po ślubie wprowadzili się do kawalerki, którą dostali po babci 27-latki. Kobieta chciałaby się wyprowadzić do większego lokum, tym bardziej że para spodziewa się dziecka. Jej mężowi zamiana nie jest na rękę, ponieważ uważa, że w tym mieszkaniu jest wszystko to, czego im trzeba.

Kawalerka dla trzech osób

Wprowadzając się do kawalerki, Weronika na samym początku podkreślała, że chciałaby w przyszłości zamieszkać w większym mieszkaniu. Wiedziała, że będą planować dzieci, a mieszkanie w kilka osób w jednym pokoju nie jest zbyt komfortowe. Dlatego gdy pojawiła się okazja, aby kupić dwupokojowe mieszkanie, młoda kobieta zaczęła namawiać męża na przeprowadzkę.

Dla mnie sytuacja jest bardzo jasna, ponieważ mamy pieniądze na to, aby kupić sobie mieszkanie, ale mój mąż uważa, że to jest niepotrzebny wydatek, Mało tego. On jest zdania, że we trójkę spokojnie zmieścimy się w małej kawalerce. Na początku mówił mi coś innego i obiecywał, że na pewno się przeprowadzimy, a teraz udaje, że nie mówił takich rzeczy i stara mi się wmówić coś innego

para ubrana w jeansowe ubrania siedzi przed laptopem

“Czy mam od niego odejść?”

Weronika jest załamana, ponieważ nie potrafi porozumieć się z mężem, a każdy jej argument, Michał od razu odrzuca. Kobieta jest już zdesperowana i kilka razy w czasie kłótni wspomniała nawet o rozwodzie.

Jak ja mam żyć z człowiekiem, który nie bierze w ogóle pod uwagę tego, co ustalaliśmy na początku i podważa każde moje słowo? Obiecywał mi, że przeprowadzimy się i że będziemy żyć w warunkach, które są dla mnie komfortowe, a teraz okazuje się, że wycofuje się z tej obietnicy.

Jestem załamana i szczerze mówiąc, zamiast cieszyć się na przyjście dziecka, to rozmyślam, jak miałabym przekonać męża do tego, aby zamieszkać w większym mieszkaniu

Czy kawalerka dla pary z małym dzieckiem to dobry pomysł?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *