“Na Komunii syna było piwo bezalkoholowe. Niektórzy goście wyszli obrażeni. Przecież to nie alkohol!”

Wiele lat temu pierwsza Komunia Święta to  było przede wszystkim przeżycie duchowe. Teraz po uroczystości w kościele, rodzice komunijnego dziecka zapraszają gości na przyjęcie. Czasami jest to po prostu spotkanie przy obiedzie i kawie, a innym razem zabawa do rana. Na niektórych stołach pojawia się alkohol. Czy słusznie?

“To było piwo bezalkoholowe”

Napisała do nas Edyta, która zorganizowała synowi wymarzone przyjęcie komunijne. Goście  byli zachwyceni, ale tylko pewnego momentu:

Planowałam to przyjęcie od roku. Zorganizowałam mnóstwo atrakcji tak, żeby każdy znalazł wśród nich coś dla siebie. Wszyscy byli zachwyceni i nawet dopytywali, co jeszcze na nich czeka.

Było bardzo gorąco, a termometry wskazywały aż 27 stopni. Byliśmy na to przygotowani i schłodziliśmy wcześniej kilkadziesiąt butelek piwa bezalkoholowego.

Postawiliśmy je na stół, obok serwisu kawowego. Niektórzy goście częstowali się z uśmiechem na twarzy, ale nie wszyscy. Część gości po prostu wyszła, a jedna z ciotek głośno krzyknęła, że jestem nieodpowiedzialna! Bo na Komunii alkoholu być nie powinno.

Przecież to nie alkohol.. Jestem skołowana i było mi przykro!

karteczka z komunijnymi gratulacjami

Alkohol na komunii to dobry pomysł?

Wiele osób twierdzi, że komunia to jedyna impreza, na której nie wypada i wręcz NIE WOLNO korzystać z alkoholu. Czy jednak piwo bezalkoholowe również powinno być zakazane? Czy mogło ono stać się powodem oburzenia gości?

Koniecznie daj znać, jakie jest Twoje zdanie na ten temat.

A jeśli impreza komunijna jeszcze przed Tobą to sprawdź, jak uczesać się na tę okazję.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *