“Mąż zarzuca, że źle zajmuję się domem. Uważa, że jego mama robiła to lepiej”

Wchodząc do małżeństwa, nie powinno się sugerować radami, które serwują nam znajomi czy rodzina. To dwójka osób powinna decydować o tym, jak chcą żyć i co jest dla nich ważne. Niestety wiemy, że życie nie jest usłane różami i bardzo często teściowie mają więcej do powiedzenia niż sami zainteresowani.

“Mąż zarzuca, że źle zajmuję się domem” – wyznaje Kasia z Gdańska

Jedna z naszych czytelniczek napisała do nas jakiś czas temu po tym, gdy któryś raz z kolei musi się mierzyć z oceniającym tonem męża. 29-latek porównuje ją do swojej mamy i ciągle zarzuca jej, że mogłaby się bardziej starać.

Mam już tego po prostu dość, bo staram się ze wszystkich sił i chcę, aby Janek czuł się kochany, doceniany i bezpieczny w naszym mieszkanku, a on mam wrażenie, że robi wszystko, żeby było jak najgorzej… Kilka razy ostatnio w czasie kłótni wypomniał mi, że nie umiem porządnie zajmować się domem tak jak jego mama…

kobieta w zielonej bluzce łapie się za głowę siedząc przy stole z warzywami

“Nie umiem zająć się swoim domem i mężem?! – pyta zmartwiona Kasia

27-latka jest załamana podejściem męża, co doprowadza do częstych kłótni. Katarzyna wiele razy próbowała nawet rozmawiać z Jankiem, aby razem udali się do psychologa, gdzie mogliby razem przeanalizować to, dlaczego cały czas mąż próbuje jej umniejszać i porównywać do mamy.

To wcale nie jest miłe… A poza tym widzę, że Janek jest coraz śmielszy w tych swoich tekstach w moją stronę. Wypomniał mi już, że nie miałam ojca i może dlatego nie umiem zadbać odpowiednio o mężczyznę, bo moja mama nie miała takiej możliwości i nie mogłam się tego od niej nauczyć. To był strzał prosto w serce, bo moja mama zrobiła wszystko, abym miała szczęśliwe dzieciństwo. Otworzyłam się przed Jankiem, opowiedziałam mu o tym, a on to po prostu wykorzystał… Złamał mi trochę serce, bo ja chcę dla nas jak najlepiej. Robię wszystko tak, jak umiem najlepiej, a on mnie ciągle ocenia. Czuję się jakbym była w szkole…

Teściowie potrafią namieszać w życiu młodego małżeństwa, co niestety może prowadzić do niesnasek. Co najlepiej byłoby zrobić w takiej sytuacji?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *