“Nie zadaję się z matkami kolegów moich dzieci ze szkoły, bo to patologia i zero klasy. Wstyd mi za nie!”

Nigdy jakoś szczególnie nie przywiązywałam się do myśli, że moje dzieci będą kolegować się z jakimiś rówieśnikami ze swojej szkoły, ponieważ domyślałam się, że mogą być to dzieci, które mają brak jakichkolwiek zainteresowań, a co za tym idzie, ich rodzice także nie będą w żaden sposób dla mnie atrakcyjni, dlatego nie nastawiałam się, że zdobędę jakieś nowe przyjaźnie.

“Matki kolegów moich dzieci to nie mój target!”

Nie będę ukrywać, że nasza rodzina jest wysoko usytuowana, a wolny czas spędzamy zupełnie inaczej niż większość polskich rodzin i dlatego domyślałam się, że zarówno uczniowie z klas moich dzieci jak ich matki nie będą dla nas atrakcyjnym targetem, jeśli chodzi o zdobywanie przyjaźni. Nie chciałam jednak wychodzić na gburowatą, ale gdy poznałam te mamuśki, to wiedziałam, że nie będzie łatwy kąsek i musiałam postawić jasną granicę, której żadna z nich nie powinna przekroczyć, ponieważ nie chciałabym, aby moje dzieci zadawały się z taką patologią!

Większość tych matek nie interesuje się niczym innym poza gotowaniem i sprzątaniem w domu, a przecież jeśli dobrze kojarzę, to wraz z urodzeniem dziecka nie zamieniły im się mózgi i mogłyby spokojnie dalej rozwijać swoje pasje, ale po prostu zwyczajnie im się nie chce! Wolą czekać na to aż mąż przyniesie pieniądze, a one pośpiesznie przynoszą mu kapcie i włączą mecz w tv…

mama idzie z dziećmi tyłem w bluzce w paski

“My mamy większe ambicje!”

Nasze życie wygląda zupełnie inaczej i co weekend staramy się przede wszystkim pokazywać dzieciom muzea, chodzimy do teatrów, ale również do restauracji, gdzie pokazujemy im, jak powinno się odpowiednio trzymać sztućce i jeść dane potraw,y aby potem w życiu dorosłym nie musiały się za siebie wstydzić. Przecież to jest rola rodziców, aby przekazywać maluchom taką elementarną wiedzę!

Czasem jednak wydaje mi się, że niektóre matki myślą, że wystarczy tylko urodzić dziecko, a potem wszystko jakoś się ułoży. No otóż drogie panie nie ułoży się, ponieważ to waszym zadaniem jest to, aby przekazać im jak największą wiedzę na każdy temat. Najbardziej w tym wszystkim szkoda mi jest tych dzieci, które nie mają żadnej perspektywy i najprawdopodobniej skończą w fabryce tak jak ojciec lub w sklepie tak jak matka i nic poza tym nie będą widziały, a przecież mogłyby mieć masę różnych możliwości, gdyby tylko to rodzice pokazali im drogę…

Nie chcę oceniać, ale uważam, że każdy powinien się głęboko zastanowić, zanim zdecyduje się zostać rodzicem, naprawdę… To niesie za sobą ogromną odpowiedzialność!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *