Irena Santor nie może już śpiewać. Co teraz robi legendarna piosenkarka?

Irena Santor, legenda polskiej piosenki, już jakiś czas temu zapowiedziała, że kończy karierę. Dlaczego to zrobiła, skoro jej głos wciąż jest w świetnej kondycji? Okazuje się, że za decyzją gwiazdy stoją bardzo ważne powody, choć na szczęście zdrowia, werwy i dobrego humoru słynnej piosenkarce nie brakuje.

Piosenkarka, choć często pojawia się publicznie, zrezygnowała z koncertowania. Od czasu do czasu pojawia się na imprezach związanych ze śpiewaniem. W lipcu na przykład wybiera się do Rzeszowa na Carpathia Festival.

— Ale nie będę tam śpiewać. Za to ze sceny zabrzmią m.in. moje piosenki w wykonaniu młodych artystów, których będę oklaskiwać. Zawsze z radością słucham kolejnych pokoleń śpiewających moje utwory — mówiła w rozmowie z “Super Expressem”.

Gwiazda skończyła 88 lat i wygląda i czuje się świetnie. Czemu zawdzięcza radość życia? —To mi się udało nie tylko dzięki przyjaciołom, bo to jest ta podstawa — przyjaźń, ludzie, którzy mnie otaczają, ale też i dzięki lekarzom. Ja wierzę w lekarzy, ja im się kłaniam, jak tylko mogę i dziękuję, jak tylko mogę — zapewniła piosenkarka. Jak dodała, nie da sobie zabrać żadnego roku ze swojego życia. Czuję się wyróżniona przez los — mówiła w “Dzień Dobry TVN” w grudniu 2022 r., gdy świętowała swe urodziny.

Dlaczego Irena Santor już nie występuje? “Ja już swoje wyśpiewałam”

Jak obecnie czuje się Irena Santor? Okazuje się, na szczęście zdrowie jej dopisuje. Ale piosenkarka nie ma już siły na dalsze występy, bo to nie tylko śpiewanie, co samo w sobie wymaga wiele wysiłku, ale i dojazdy na koncerty.

— Mam się świetnie. Na zdrowie nie narzekam, ale na występy, koncerty z pełnym repertuarem nie mam już tyle siły. Ja już swoje wyśpiewałam. Teraz chcę usłyszeć, jak moje piosenki śpiewa młode pokolenie, a także interesuję się tym, co współczesne pokolenie ma w ogóle do zaproponowania w sztuce estradowej — mówiła w “SE” Irena Santor.

Z taką deklaracją, pani Irena byłaby idealnym jurorem w którymś z talent shows dla piosenkarzy! Jej rady dla młodych wokalistów, którzy dążą do perfekcji, byłyby na wagę złota.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *