Doda krytykuje pomnik Villas: Trzeba było jej pomóc, gdy żyła. Co na to Halina Tyrawa z Lewina?

10 czerwca 2023 r. w 85. rocznicę urodzin Violetty Villas odsłonięto jej pomnik. Monument stanął w rodzinnym mieście artystki w Lewinie Kłodzkim, na skwerze przy ulicy Obrońców Warszawy. Zaraz po wydarzeniu sprawę skomentowała Doda i nie przebierała w słowach. Halina Tyrawa z Lewina, która od początku była zaangażowana w sprawę, też zareagowała.

Pomysłodawcą postawienia pomnika było Stowarzyszenie Obywatelskie “Kulturalny Zakątek” z Lewina. Jego członkowie i jednocześnie wielcy fani Violetty Villas, przez kilka lat zbierali pieniądze, a potem znaleźli rzeźbiarzy, którzy podjęli się wyzwania. Pomnik z brązu kosztował w sumie 96 tys. zł. Ta kwota poruszyła Dodę, która w internecie wypowiedziała się w sprawie.

– Kochani, widziałam, że powstał piękny i wielki pomnik Violetty Villas, aby upamiętnić jej artyzm. Dla wielu fanów jest ikoną, a niektórzy złożyli się na to, bo był bardzo drogi. Muszę wam powiedzieć jedną ważną rzecz. Żadne pomniki, żadne nazwane ulice, żadne niesamowite odznaczenia po śmierci nikogo nie obchodzą. Artyści pragną być docenieni za życia — powiedziała Doda i odniosła się do sytuacji, w jakiej przez ostatnie lata żyła Violetta Villas.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *